Domů | Ceník | Kontaktujte nás
Hubení­ štěnic - orientační ceny od: 2.300.- Kč bez DPH za byt. Dále viz ceník.


NAŠE PORADNA - téma "ŠTĚNICE"


0044.jpg 0045.jpg 0060.jpg 0047.jpg


0037.jpg Jak je možné, že se k nám do bytů v dnešní době vůbec štěnice dostávají? Dnes, kdy na hygienu dbáme snad nejvíce? Myšleno z historického hlediska.

Štěnice se přenášejí předevší­m v našich věcech. Prostě si je my sami odneseme z místa na místo a většinou o tom ani sami nevíme. Štěnice jsou tzv. světloplaché a hledají různé úkryty. Těmi úkryty mohou být naše tašky, kufry a obecně takové věci, kam se mohou nejčastěji v noci schovat a kde mohou klást vajíčka.

0037.jpg Jak to, že se výskyt štěnic šíří geometrickou řadou? Vždyť když jsme poštípaní, snažíme se ihned zakročit různými spreji a vše včetně štěnic ihned zlikvidovat.

Problém je, že se štěnicemi to není zdaleka tak jednoduché, jako s většinou ostatního hmyzu, který se v našich krajích vyskytuje. Když Vás štípne komár, tak ho často ihned vidíte a buď uděláte, jak z legrace s kolegy říkáme, okamžitou "dezinsekci" plácnutím rukou do stolu, nebo vezmete první spray který je po ruce. Ale v případě štěnic je to zcela jinak.

0037.jpg Jinak? Myslí­te tím, že sprejem z drogerie štěnice nevyhubím?

Bohužel rozhodně ne. Samozřejmě když najdete toho jednoho prvního jedince, který se k Vám chystá, tak jej můžete zlikvidovat i mechanicky, ale to, že byste našla právě toho prvního /první štěnici, by byla taková náhoda... Jednak mívá štěnice okolo i nějaké "kamarády", o kterých nemáte tušení, ale hlavně, a to je podstatné, bývají na věcech nakladena vajíčka, která jsou často dobře schovaná a z nich se vylíhnou jedinci štěnic až po cca týdnu až deseti dnech. A než si Vás "najdou", aby sály Vaší krev a než to zaregistrujete, vyhodnotíte, přijmete účinná opatření, tak uplyne tolik času, že jsou štěnice zalezlé všude možně - nejčastěji ve vaší posteli. A ještě můžete nevědomky roznášet nevylíhlé i vylíhlé jedince po známých, příbuzných, kamarádech...

0037.jpg No tak to je pěkné. A co s tím tedy můžeme dělat?

V první­ řadě nesmí­te problém podceňovat. Když třeba zjistíte, že se v hotelu, kde jste ubytovaní, nacházejí štěnice, řešte problém nejlépe s odborníky z deratizační firmy ještě před tím, než si přinesete zavazadla z dovolené domů. Uložte vše do igelitových pytlů, které zalepte a zavolejte odbornou firmu, která provede dezinsekci.

0037.jpg A když už jsem našla tento hmyz doma v ložnici?

Tak v první­ řadě ihned vše konzultujte s odborníky. Je třeba pečlivě probrat, jak se bude u Vás dezinsekce provádět. Je zcela nutná vaše součinnost a určitě se vyplatí respektovat pokyny lidí, kteří se s hubením štěnic setkávají denně. Nezapomeňte, že bude třeba určitá příprava bytu. Komplikace nastávají také v případě, že máte malé dítě nebo domácí zvíře. Ale zkušený pracovník si poradí i v těchto případech. Opravdu se vyplatí situaci nepodceňovat. V bytech, kde to dlouhodobě neřešili, je pak nutno zlikvidovat postele a často i jiný nábytek. Nezřídka pak migrují štěnice do okolních bytů. Ale včasným a odborným dezinsekčním zákrokem lze tomuto katastrofickému scénáři předejí­t.
Ale hlavně: ať je to štěnice obecná, štěnice domácí, štěnice postelní, štěnice tropická či štěnice jakákoliv je obtížný hmyz a je tžeba se jí co nejdříve zbavit.


0029.jpg 0030.jpg 0027.jpg 0042.jpg