Domů | Ceník | Kontaktujte nás

Blechy se živí krví teplokrevných živočichů, tedy i lidskou. Nejčastěji se můžete setkat s blechou psí. Tato blecha může potrápit i kočkovité šelmy. Existuje však i blecha kočičí, parazituje na lidech i psech, a blecha lidská.

Blechy jsou viditelné pouhým okem. Zdržují se v srsti psů a dalších domácích mazlíčků. U člověka se schovávají do prádla. V koberci, dečkách a sedacích soupravách můžete najít vajíčkaka, larvy a jejich kukly.

Pokousání blechou

Pokud máte v domácnosti blechy, hrozí kromě nákazy infekcí a rizika přenosu tasemnic také štípance od blech. Bleší štípance jsou zarudlé, svědí a mohou se zanítit. Blechy jsou odolný parazit.

Nejčastěji a nejúčinněji lze proti blechám v bytech a domech pomoci odbornou dezeinsekcí a to postřikem v kombinaci se speciální dezinsekční dýmovnicí.

Pro vyhubení blech je třeba provést komplexní dezinsekční zákrok. Vyhubit blechy v bytě efektivně obnáší vyhubit také jejich vajíčka a larvy. Pokud se likvidace týká psích nebo kočičích blech, je nezbytné důkladně vyčistit i všechna útočiště domácích zvířat včetně textílií.

Vyškolení pracovnícipoužívají k hubení blech speciální přípravky s dlouhodobou účinností.

Informativní ceny dezinsekčních zákroků - viz ceník.